Obytná zóna a pozemky Nový Martin

Projekt Obytná zóna a pozemky Nový Martin vzniká ako nová rezidenčná časť v atraktívnej lokalite Martin Podháj – Riečiny. Je odpoveďou na moderné potreby vášho bývania. Pozemky v tichom prírodnom prostredí a zároveň v blízkosti atraktívneho mestského života.. Projekt pozemkov využíva existujúcu občiansku vybavenosť v neďalekom okolí, samozrejmosťou je škôlka, základná škola a zdravotné stredisko. Architektonicky a esteticky zaujímavé riešenie obytnej zóny a pozemkov sa dopĺňa s očarujúcou prírodou Malej Fatry, ktorá poskytuje možnosti celoročného športového a rekreačného vyžitia.

Výhody obytnej zóny a pozemkov Nový Martin

  • Stavebné pozemky so všetkými  inžinierskymi sieťami (asfaltová cesta, plyn, voda a kanalizácia)
  • Dostupná občianska vybavenosť pozemkov
    Obchodnonákupné centrum Tulip 300 m, Tesco 500 m a Baumax 500 m od obytnej zóny
  • Výborná dopravná dostupnosť pozemkov
    2 km od centra mesta, 500 m od hlavného cestného ťahu, 2 km od lyžiarskeho strediska Martinské Hole
  • Oddychové zóny v samotnom areáli a príroda v dosahu
    vlastné detské ihriská, bežecké a turistické trasy, bezprostredná blízkosť kopcov Malej Fatry

Martin: Mesto a história.

Martin je mesto s jedinečnou atmosférou a koloritom. Dokáže ľudí inšpirovať a spájať, aby vytvorili čosi významné. Očarujúca je už poloha mesta na sútoku malebnej riečky Turiec a divokého toku Váhu. Zvláštny územný priestor Turčianskej kotliny obkolesený vencom vrchov Malej Fatry, Veľkej Fatry, Žiaru a Kremnických vrchov ľudia odnepamäti nazývali Turčianska záhradka a považovali ho za výborné miesto pre život. Žili tu v strednej dobe kamennej pred 5500 rokmi aj v strednej dobe bronzovej pred 3500 rokmi. Objavené slovanské kniežacie mohyly pochádzajú z 9. a 10. storočia.
Martin bol povýšený na mesto 3. októbra 1340. Za svoj rozvoj v stredoveku vďačil najmä výbornej komunikačnej polohe v srdci Slovenska, ktorá do mesta lákala remeselníkov. Trhy sa konali každý štvrtok. Industriálna revolúcia 19. storočia urobila z mesta významné priemyselné centrum s nábytkárskou fabrikou, pivovarom, rafinériou olejov a tlačiarňami. Závody ťažkého strojárstva vznikli roku 1948.
Dnes v meste sídlia výrobné linky viacerých svetoznámych značiek - Ecco, Volkswagen, Johnson Controls, Hoechst Biotika. Vynikajúcu základňu pre najperspektívnejší priemysel - cestovný ruch - dávajú Martinské hole ako lyžiarske a turistické centrum.


Predaj: 0911 349 412

Developer: RD MT, s.r.o, Vajnorská 100/A, Bratislava 831 04
Online rezervácia pozemkov